péntek, július 12, 2024
KiemeltKorábbi hirdetéseink

Évközi 25. vasárnap – 2022. szeptember 18.

  1. Ebben a tanévben is szervez a Főplébánia elsőáldozási felkészítést a területén lakó gyermekek részére. A felkészítés vasárnapi iskola jelleggel történik, majd kéthetente a 9 órai szentmise után, 10:30-11:30-ig külön csoportokban a gyerekeknek és a szülőknek. Első alkalom: 2022. szeptember 18, (azaz ma) a nővérek házában.
  2. Bérmálási fölkészítés a 13-18 éves korosztály részére kedd esténként, 18:45 – 20:15 h között lesz az új közösségi házban. Kezdés: 2022. szeptember 27-én. Jöhetnek azok is, akik a keresztség és elsőáldozás szentségében sem részesültek még, a felkészítés során ezeket a szentségeket is megkaphatják. Kérdésekkel Kriszta nővérhez lehet fordulni.
  3. A katekumenátus első alkalma 2022. október 5., 18:45 – 20:30 h között,
  4. Fiatal házascsoportba várjuk azokat, kik az elmúlt néhány évben kötöttek házasságot, hogy közösen imádkozva reflektáljunk a házasok mindennapjaira. Jelentkezés az atyáknál vagy a nővéreknél.
  5. A fenti csoportokhoz való csatlakozáshoz a jelentkezési lapok a bejáratnál, az asztalokon megtalálhatóak.
  6. Csütörtökön 22-én 20 óra 22 perckor találkozunk az Apakör tagjaival. Téma: a Ponyvaregény című film  átbeszélése teológiai szempontok szerint. Kérjük a résztvevőket, nézzék meg a filmet. Jelezzük, hogy nem családi film, felnőtteknek ajánljuk.
  7. Péntek este 19h-kor Bibliaóra, szeretettel várjuk az érdeklődő Híveket, bármikor lehet csatlakozni!
  8. 2022. október 22-én zarándokutat szervezünk Mátraverebély-Szentkútra közösségünk tagjai számára. A program elsődleges célja a kegyhely, ott Szűz Mária köszöntése, szentmise, ebéd. Visszafele egy rövid időre megállunk Hollókőn, az UNESCO világörökség listáján szereplő csodás kis faluban. Gyöngyöspatára visz utána utunk, ott megtekintjük a Kisboldogasszony templomban látható a hazánkban egyedülálló témájú és szépségű faragott, barokk, a Jézus családfáját ábrázoló Jessze-fa motívumú oltárt. Gyöngyöspatai borozóban fejezzük be programunkat. Az út ára: 4.300-Ft/fő, mely tartalmazza a buszos utazás, az ebéd és a borkostoló költségét.