péntek, szeptember 22, 2023
Korábbi hirdetéseink

Nagyböjt 3. vasárnapja – 2018. március 4.

1. A héten Szent Perpétua és Felicitász, Istenes Szent János és Szent Franciska ünnepe lesz.
2. Isten éltesse a névnapjukat, születésnapjukat és a házassági évfordulójukat ünneplő Testvéreket.
3. A héten pénteken este ¼ 6-kor a keresztutat a Rózsafűzér imacsoport előimádkozásával imádkozzuk.
4. Ma a ½ 11-es szentmise keretében lesz a betegek szentségének kiszolgáltatása.
5. Ma az esti misén kerül sor az új katekumenek ünnepélyes befogadására, március 7-én, szerdán pedig az esti misén a húsvét vigíliáján a beavató szentségekben részesülő katekumeneknek lesz skrutíniuma.
6. Tartós élelmiszert gyűjtünk a szegények javára a mai naptól jövő vasárnapig, március 11-ig. Az adományokat a templomban a Szent Antal szobor előtt kérjük elhelyezni.
7. Jövő hétvégén alapítványunk rászorulók számára gyűjt támogatást. A borítékok a kisasztalon találhatók a kijáratnál, amit a sekrestyében kérünk leadni. Köszönjük!
8. Idén is készülünk Passiójátékkal emlékezni Krisztus megváltó szenvedésére. Várjuk azon testvéreket, akik szívesen részt vennének az előadásban. Jelentkezni a sekrestyében vagy az irodában lehet.
9. A Jézus Szíve Nővérek 49 órás lelkigyakorlatot tartanak 16-26 év közötti fiatal lányoknak március 15-17 között a rendházukban. További információ és jelentkezési lehetőség a Nővéreknél.
10. Hivatástisztázó programra várják a 17-35 év közötti fiatalembereket a Központi Szemináriumban március 23-án és május 4-én. Április 14-én nyílt nap lesz az esztergomi szemináriumban, ahová előzetes bejelentkezést kérnek.
11. Bíboros főpásztorunk május 31-ig várja a papságra jelentkezők levelét, a felvételi június 28-án lesz Esztergomban háromnapos együttlét keretében. Részletek a plébános, káplán vagy diakónus atyától kérdezhető.
12. Három alkalomból álló Családi Katekézis sorozatot indítunk a plébánián alábbi vasárnapokon: március 18., április 15. és május 13. Szeretettel várjuk az egész családot: szülőket és gyermekeiket egyaránt, óvodás kortól. A Családi katekézis az elsőáldozói programmal párhuzamosan lesz, gyermekek és fiatalok kor szerinti csoportokra lesznek osztva. Jelentkezni a 9-es szentmise után a sekrestyében lehet.
13. Az idei évben adóbevallásunk elkészítésekor vagy elfogadásakor kiemelten fontos, hogy rendelkezzünk az adónk 1%-nak felhasználásáról. A 2018-ban benyújtott az egyház számára adott nyilatkozatunk érvényes lesz évekig, ameddig újabb nyilatkozatot nem adunk be változtatás szándékával. Fontos tudnunk, hogy akinek nulla forint az adója, annak a nyilatkozata is számít az állami keret elosztásánál. Így ne felejtsük el leadni nyilatkozatunkat a Magyar Katolikus Egyház javára. A technikai szám: 0011.
14. A gyónási alkalmak: hétfőtől péntekig reggeli és esti misék előtt fél órával, péntek este 1 órával, vagy előre egyeztetett időpontban.
15. Az egyházi hozzájárulás rendezhető személyesen a sekrestyében vagy az irodában, illetve csekken vagy átutalással.

LITURGIÁK RENDJE – március 4-11.

       … = még nincs miseszándék

Vasárnap

Március 4.

0700

0900

1030

 

1800

Püspök szándékáért

Szabó és Szárai család † tagjaiért

Plébániánk betegeiért

 

† Erzsébet nagynéniért

Hétfő

 Március 5.

0730

1000

1800

Gyógyulásért

Ovis liturgia

† Kálmánért

Kedd

 Március 6.

0730

 

1800

 

Szerda

  Március 7.

0730

1115

1800

† István és Ágnesért

temetés: Kerek Gábor

† Miklós Árpádné Jolán (tem. 03.02.)

† Tóth Károlyné Margit (tem. 03.02.)

Csütörtök.

Március 8.

0730

 

Hálaadás az Oltáriszentségért
Péntek

  Március 9.

0730

945

1030

1715

1800

temetés: Érsek Ferenc

tem: Havas-Horváth Andrásné Erzsébet

Keresztút – Rózsafűzér imacsoport

Szombat

Március 10.

0730

 

1615

1800

 

esküvő: Ács László és Fehér Renáta

élő Gáborért