péntek, szeptember 22, 2023
Korábbi hirdetéseink

Pünkösd – 2018. május 20.

 1. A héten Magallán Szent Kristóf, Szent Rita, Boldog Apor Vilmos, Szűz Mária, Keresztények Segítsége, Szent Béda, Szent VII. Gergely pápa, Pazzi Szent Mária Magdolna és Néri Szent Fülöp ünnepe lesz.
 2. Isten éltessea névnapjukat, születésnapjukat és a házassági évfordulójukat ünneplő Testvéreket.
 3. Májusi litániát esti szentmisék előtt ½ 6-tól imádkozzuk, csütörtökön pedig a reggeli szentmise után.
 4. Köszönjük mindazoknak, akik szívükön viselik a templom tisztaságát.
 5. Pünkösdhétfőn Karizmák Ünnepe lesz Máriaremetén, ahová plébániánk is meghívást kapott, hogy mutassa be az egyes ünnepek megélését közösségünk életében. Így holnap templomunkban csak reggel ½ 8-kor lesz szentmise. A máriaremetei kegytemplomnál az ünnepi szentmise du. 2-kor kezdődik, ahová bíboros főpásztorunk mindenkit szeretettel hív.
 6. Május 26-án, szombaton lesz az Élő Rózsafűzér zarándoklat Budapest körül, amelynek záró szentmiséje plébániánkon este 7 órakor lesz. További részleteket a hirdető táblán olvashatók. Aznap elmarad az esti 6-os szentmise.
 7. Május 27-én, vasárnap lesz templomunkban a bérmálás a ½ 11-es szentmise keretében, amelyet Snell György püspök atya celebrál. Imádkozzunk a bérmálásra készülőkért és családjaikért!
 8. Június 2-án, szombaton Plébániai Piknik lesz a templomkertben délelőtt 10-től délután 3 óráig. Részletek a hirdetőtáblán és a honlapon olvashatók.
 9. Június 2-án délután 5-től egy órás Szentségimádás lesz templomunkban – nemzetközi Szentségimádás keretében -, a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülés jegyében.
 10. Június 3-án, Úrnapján következők szerint változik a miserend: 7-kor, 10-kor(!) és este 6-kor. Körmenet a 10-es szentmise után lesz. Aki tud, hozzon virágszirmot a körmenetre. Kérjük a kedves Testvérek segítségét az oltárok előkészítésében a szokásos helyeken.
 11. Úrnapja utáni hétfőtől, június 4-től augusztus végéig tart majd a nyári miserend és az irodaidő.
 12. Június 9-én, szombaton de. ½ 11-kor lesz Esztergomban a papszentelés, este 6 órakor pedig templomunkban ünnepi szentmise lesz: templombúcsú és Áron atya újmiséje.
 13. Az esztergomi papszentelésre külön busszal megyünk. A feliratkozás az 500,- Ft önrész befizetésével történik a sekrestyében vagy az irodában. Indulás reggel ½ 8-kor, visszaérkezés du. 3 óra körül lesz. A busz csak abban az esetben indul, ha legalább 33 jelentkező lesz keddig, május 22-ig (eddig 4 fő jelentkezett).
 14. Június 16-án, szombaton esti mise után egyházzenei áhítat lesz templomunk kórusának előadásában.
 15. Június 23-ra, szombatra plébániánk egynapos zarándoklatot szervez Pécsre és Máriagyűdre. Jelentkezni az irodában vagy a sekrestyében lehet a 6.500,- Ft önrész befizetésével, amely magába foglalja az utazás-, a belépők-, az idegenvezetés és az ebéd költségeit. Az önrész visszafizetésére nincs lehetőség. A zarándoklat plébániánk alapítványának támogatásával szerveződik.
 16. Július 2-tól 6-ig tartjuk a hittanos napközis tábort. Az első 40 jelentkező kedvezményesen 5.000.- Ft, a többiek 7.500.- Ft részvételi díjjal vehetnek részt a táborban. Természetesen szociális alapon kérhető támogatás. Jelentkezési lap a templomban a kisasztalon található, leadni a plébánián iroda időben, vagy a sekrestyében a vasárnapi 9 órás mise után lehet, a tábori önrésszel együtt. Az önrész visszafizetésére nincs lehetőség. Jelentkezési határidő: május 31.

 

LITURGIÁK RENDJE  május 20 -26.

       … = még nincs miseszándék

Vasárnap

Május 20.

0700

0900

1030

1730

1800

Püspök szándékáért

litánia

† édesapáért/5.évf./

Hétfő

 Május 21.

0730

 

0800

 

† Lakatos Lászlóné Jakab Mária halálának 2. évf.

litánia

 

Kedd

Május 22.

0730

1730

1800

élő Ritáért, Vilmosért és családjukért

litánia

élő Ritáért és Norbertért

Szerda

  Május 23.

0730

 

1730

1800

 

litánia

gyászmise: † Varga Ferencné Mária/tem:ma Kispesten/,Angyal István/tem:05.17./

Csütörtök.

Május 24.

0730

   0800

 

élő Eszterért, Fülöpért és családjukért

litánia

 

Péntek

Május 25.

0730

1030

1730

1800

tem: † Bazsik Mária

litánia

† Haris Károly és szeretett édesanyja

Szombat

Május 26.

0730

1830

1900

Csendes Szentségimádás, litánia

Püspök szándékáért