Nagyböjt 1. vasárnapja
2026. február 22. 1. A most vasárnapi perselyadományt a katolikus iskolák javára fogjuk elküldeni 2. A békéért imádkozunk február 24-én kedden 15:30-kor a Kossuth téri II. világháborús
Évközi XII. vasárnap
2026. június 21.
1. A plébániai tanévzáró Te Deumot június 21-én, a 10 órai szentmisében tartjuk, tehát a nyári rendnek megfelelően összevonjuk már a délelőtti szentmiséket. Utána beáll a nyári miserend.
2. Nyári miserend: Hétfő 7:30, Kedd 18:00, Szerda Lőrinc kápolna 7:30, Csütörtök 18:00, Péntek 7:30, Szombat 18:00, Vasárnap 7:00, 10:00, 18:00
3. Iroda nyári nyitvatartási idő: Hétfő 8:00-10:30, Kedd 15:00-17:30, Szerda 8:00-10:30. Csütörtökön délután és Pénteken délelőtt telefonos és emailes ügyelet lesz.
4. A templomi adomány terminállal kapcsolatban tájékoztatnánk a testvéreket, hogy a használatától abban az értelemben nem kell tartani, hogy túl nagy lenne a jutalék. Egészen pontosan 1,5%, tahát 1000 Ft esetén 985 Ft befut hozzánk. Tény, hogy készpénz esetén mind az 1000 befut, de azért a kézpénz kezelésnek is vannak költségei és kockázatai, amit egy nagyságrendi fordulat megszüntetne. Pillanyatlilag csak annyit mondanék, hogy a két támogatási formát kezeljék bátran egyenrangúan, mindkét formában érkező adományt, Isten fizesse meg.
5. Az élet normális rendje, hogy akik tavaly templomtakarítást vállaltak, azok egy része már nem tudja vállalni a munkát, emiatt viszont az eddigieket megköszönve új takarítókat is keresünk, a fizetés feltételeit és a többi tudnivalót iroda időben megbeszéljük az érdeklődőkkel. Közösség előtt annyit, hogy 14 év alatti gyermekek szüleikkel jöhetnek, ebben az esetben mi a szülőkkel szerződünk.
6. A korábbi években szokásos Kárpátaljai gyűjtéseket idén is elindítjuk. Medgyesi László diakónus úr, akit a Triduumon megismerhettünk, idén is szervez ministráns és gitáros tábort és a szükség nem lett kisebb, mint a korábbi években. Aki támogatná az ügyet, kérjük utaljon a plébánia bankszámlaszámára (CIB 10702277-75393485-51100005), azzal a közleménnyel, hogy "Kárpátaljára"
2026. február 22. 1. A most vasárnapi perselyadományt a katolikus iskolák javára fogjuk elküldeni 2. A békéért imádkozunk február 24-én kedden 15:30-kor a Kossuth téri II. világháborús
Illésnek előbb el kell jönnie! Mt 17,10Imádság vagy tettek? Adventi online lelki délután a Főplébánia atyái és a Jézus Szíve
Lelkes programok (a saját nyilvántartásra) No related posts.

