péntek, május 17, 2024

Évközi 15. vasárnap – 2021. július 11.

1. Tegnapi nappal véget értek a Lelkes napok, már csak dátum szerint, mert azóta is a lelkes napokat éljük. Hála Istennek a megélt kegyelmekért, a jó időért, a lelkes résztvevőkért s nem utolsó sorban a szervezőkért, segítőkért, a táborért imádkozókért. Holnap nyílik a nővérek napközis tábora, őket is kísérjük imáinkkal.
  2. A mai vasárnapon alapítványunk a rászorulók számára gyűjt támogatást. A borítékok a bejáratnál lévő asztalokon találhatóak, az adományokat a sekrestyében kérjük leadni. Köszönjük nagylelkű segítségüket!
  3. Az egész napos pénteki Szentség-őrzésre jelentkezés módját módosítottuk. Az okos telefonnal rendelkezőknek az erre készített google-táblázat üres helyeire kell beírni magukat. A lista helyére tett QR-kód a templom végében olyan linket tartalmaz, amely erre a web-oldalra mutat. Internetet nem használók a sekrestyében vagy irodában, személyesen vagy telefonon kérhetik a felvételüket listára. Megértésüket kérjük, rákényszerültünk erre az újításra, mert így fiatalabb és idősebb szentségőrzők egy egységes listára tudnak kerülni.
  4. Pénteken, az egész napos Szentségimádás napján 19-20 óráig a papokért, szerzetesekért, az életüket Isten szolgálatára felajánlókért imádkozunk.
  5. HEGY – Hittel az egyetemre!,  A 2021. augusztus 6-10. között Bodajkon megtartandó keresztény gólyatáborra lehet jelentkezni, bíztatjuk az érintetteket. További információt a kitett plakáton lehet találni.
  6. Közeledik a NEK, ne hagyjuk utolsó pillanatra a regisztrációt!
    Ne feledjük: Szeptember 12-én, a pápai mise vasárnapján délelőtt nem lesznek szentmisék a városban, bíboros úr mindenkit a pápai szentmisére hív. (Regisztráció nélkül is lehet majd menni, de a plébánia hívei akkor kerülhetnek nagyjából egy szektorba, és viszonylag közel a szentatyához, ha személyesen regisztrálnak, és regisztrációjukat hozzákötik a plébánia kódjához: IEC-HYV9. Legyünk nagyon sokan együtt!)
    Önkénteseket 16 éves kor fölött keresnek a szervezők. Aki jelentkezik, az szolgálatát beleszámolhatja az érettségihez szükséges 50 önkéntes munkaórába.
    Szállásadást központilag nem szervez a NEK stábja, mert a vírushelyzetet ebből a szempontból bizonytalannak ítélik, de ha tavaly Önöknek sikerült személyesen megállapodni vidéki vagy határon túli testvérplébániákkal vagy baráti csoportokkal, természetesen jöhetnek.