péntek, május 17, 2024

Húsvét 4. vasárnapja – 2022. május 8.

1. Hálás köszönet a múlt vasárnapi bíborosi mise és közösségi ház szentelése méltó megtartása érdekében tett nagyon sok ember, nagyon sok, odaadó és kemény munkáját! Isten áldása legyen új közösségi házunkon és töltse be a Szentlélek az oda betérők szívét, lelkét, vezesse gondolatait!
  2. Májusban, a reggeli szentmisék után (zsolozsma helyett), és az esti szentmisék előtt elmondjuk a Loretói litániát.
  3. A mai vasárnapon alapítványi gyűjtést tartunk a rászorultak számára. A megszokott módon, a „Rászorultak” feliratú borítékba elhelyezve kérjük leadni az adományt a sekrestyében. Köszönjük nagylelkűségüket és segítőkészségüket!
  4. Pénteken, május 13-án a Fatimai Boldogságos Szűz Mária emléknapja van, ezért az egész napon szentségimádás 17-18 közötti órájában elmondjuk a rózsafüzért és a májusi litániát.
  5. Pénteken lesz Bibliaóra, a szokott helyen és időben.
  6. Jövő vasárnap, május 14. a napja a XV. Élő Rózsafüzér Budapest körüli zarándoklatnak. Főplébániánk két irányból érkező csoportnak is végpontja, mi a soroksári csapathoz csatlakozunk. Főplébániánkon 19:00 h-kor kezdődik a szentmise, melyet Gyetván Gábor protoriotárius, kanonok, h.esperes, plébános úr celebrál.  Az ünnepélyes szentmise alkalmával a bérmálás szentségét megkapják az arra felkészültek.
  7. Hirdetjük. hogy templomunk kertjében, a megszokott módon május 17-26-ig papírgyűjtést tartunk.
  8. A Jézus Szíve Nővérek várják a jelentkezéseket a nyári táborokra.
              (Családi tábor: 2022. június 30- július 3-ig Tiszavasvári
              gyerektábor (ott alvós):  2022. július 11-16-ig Ráróspuszta)
    Jelentkezni a je***************@gm***.com e-mail címen, vagy a nővéreknél lehet.
  9. Közeleg az adóbevallás határideje. A személyi jövedelemadó 1%-ról való rendelkezéssel kapcsolatban szeretettel ajánljuk a kedves Testvérek figyelmébe plébániánk alapítványát, a „Krisztus és Mária Segítsége Alapítványt”, amelynek adószáma: 19673611-1-43.
    Az egyházakra vonatkozó 1% rendelkezésnél a Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011.
  10. Kérjük a kedves testvéreket akik ráérnek 1-2 óra önkéntes munkára a repülőtéren a menekültek segítésére, azok jelentkezzenek a szemeretelepi plébánián Mahi atyánál, a repülőtéri lelkésznél (30/412 26 04). 14 év felettieket várunk, nem szükséges, de jó ha tud angolul, vagy ukránul. Minden kis segítség számít.