péntek, március 29, 2024

Virágvasárnap, az Úr szenvedésének vasárnapja – 2022. április 10.

1. Ma Virágvasárnap van, a 10:30-as mise körmenettel és barkaszenteléssel kezdődik, a gyermek és felnőttkórus közreműködésével.  Az esti szentmisén történik a Hitvallás átadása a katekumeneknek.
  2. A mai napon alapítványi gyűjtést tartunk a rászorultak számára, a megszokott módon, az erre a célra készített „Rászorultak” feliratú borítékokba helyezett adományok sekrestyében való leadásával. Köszönjük nagylelkű adományaikat!
  3. Nagyszerdán, április 13-án a főplébánián nem lesz szentmise. A Szent Lőrinc kápolnában 18 h-kor kezdődik a szentmise, majd 19 h-kor az énekes Sötét Zsolozsma. (A Szent Lőrinc (Grassalkovich) kápolnába templomunktól a 198-as busszal lehet eljutni, innen a 3. megálló. A Lakatos lakótelep felől a 36-os busz megy arra, a körforgalom előtti megálló.) Címe: 1181 Budapest Cziffra György u.
  4. Nagycsütörtökön 10 h-kor Krizmaszentelési szentmise lesz a Szent István Bazilikában.
  5. Nagypénteken a szokásos, egész napon szentségőrzés elmarad, de oltárőrzésre és szentsír őrzésre szeretettel várjuk és hívjuk a kedves Testvéreket. (Péntek délután 16 órától.) Ez meghitt imádkozásra ad lehetőséget hitünk e legszentebb időszakában. Nagypénteken a reggeli Lamentációtól a délután 15 órakor kezdődő Urunk Szenvedésének ünnepléséig, nagyszombaton a reggeli Lamentációtól az esti Vigiliáig, 20 h-ig lenne órás ügyeletben az oltár-, illetve szentsír őrzés. Várjuk a jelentkezéseket a szentségőrzésnél szokott módon, Kiss Anna Excel táblázatában. Vállalkozók hiányában a templomot be kellene zárnunk.
  6. Nagypénteken 15 h-kor kezdődik Urunk Szenvedésének ünneplése, 19 h-kor a Csíksomlyói Passió. azt követően virrasztásra és a colosseumi keresztút közvetítésére várjuk a kedves Híveket.
  7. Nagypénteken nincs Bibliaóra.
  8. A Húsvéti ünnepi miserendet, a nagyheti szertartások rendjét a hirdetőtáblákon és elvihető szórólapokon is hirdetjük.
  9. Következő vasárnap Húsvétvasárnap, az esti szentmise után Nagyvesperást éneklünk templomunkban.
  10. A szervezők szeretettel és lelkesen várják a jelentkezőket a 2022. május 20-22-ig, a Mátrában, Sástón tartandó Bakancskoptató Hétvégére. Részletek a hirdetőtáblán, jelentkezési határidő 2022. április 17. A korhatár komolyan veendő: 0-100 év!
  11. Az orosz-ukrán háború nem csitul, fohászkodjunk Urunkhoz, Istenünkhöz, imádkozzunk a békéért, környezetünkben és az egész világon!

Nagyheti szertartások rendje